Dziś o poranku z wolnością rozstał się 44-latek, który nie zgłosił się w wyznaczonym terminie do zakładu karnego i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kielcach. W dotarciu do najbliższego zakładu penitencjarnego mężczyźnie pomogli świętokrzyscy „łowcy cieni”. Kielczanin najbliższe 2 lata i 10 miesięcy spędzi w odosobnieniu.
Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od pewnego czasu prowadzili działania w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu 44-latka. Na mężczyźnie ciążył wyrok Sądu Rejonowego w Kielcach w wymiarze 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających.
Poszukiwany, mimo wyznaczonego terminu stawiennictwa w zakładzie karnym, ukrywał się, licząc, iż w ten sposób uniknie odpowiedzialności. Nic bardziej mylnego. Do działań wkroczyli świętokrzyscy „łowcy cieni”, którzy dziś o poranku na terenie Kielc zatrzymali 44-latka.
Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.
Opr. DJ
Źródło: KWP w Kielcach