Alarm bombowy w kieleckiej podstawówce – uczniowie ewakuowani [audio]

Dziś przed południem w Szkole Podstawowej nr 2 w Kielcach zarządzono ewakuację uczniów i pracowników placówki. Powodem było odnalezienie informacji sugerującej zagrożenie wybuchem.

[Uakt.] Ewakuowane osoby bezpiecznie wróciły do budynku. Kontrola pod kątem ładunków wybuchowych nie wykazała zagrożenia.

mówi Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach

Na miejsce natychmiast skierowano policję i straż pożarną, które podjęły działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Budynek został dokładnie sprawdzony, a wszyscy uczniowie oraz personel – łącznie 353 osoby – zostali ewakuowani do bezpiecznej strefy.

Jak poinformowała Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zbiórki oraz przeszukują szkołę, aby upewnić się, że nie ma żadnego realnego zagrożenia.

Służby apelują o zachowanie spokoju i czekają na wyniki prowadzonych działań. Sprawdzana jest również geneza alarmu – jeśli okaże się fałszywy, sprawcy grożą surowe konsekwencje prawne.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Sześć medali dla Akademii Muay Thai Kielce na Mistrzostwach Polski

Następny artykuł

Polregio z unijnym wsparciem na zakup czterech nowych pociągów

Warto zobaczyć
Total
0
Share