Czterech sprawców pobicia „w rękach” kieleckich policjantów

Dzięki błyskawicznym działaniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji III w Kielcach już kilka godzin po pobiciu 30-letniego mieszkańca miasta zatrzymano pierwszych podejrzanych. Kolejne osoby odpowiedzialne za atak „wpadły w ręce” policjantów następnego dnia.

Do zdarzenia doszło w minioną środę pod jednym z lokali w centrum Kielc. Wtedy, do 30-letniego mieszkańca naszego miasta stojącego przy jednej z ulic w kieleckim śródmieściu podeszła grupa osób, która namawiała go do wspólnego biesiadowania. Gdy mężczyzna odmówił, agresorzy zaczęli go bić. Po ataku sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony trafił do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi jego życiu.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Kielcach. Jeszcze tej samej nocy mundurowi zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek z pobiciem, 20-latka oraz 17-letnią kobietę. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, natomiast 17-latka ponad 1,5 promila.

To jednak nie zakończyło działań policjantów. Już następnego dnia kryminalni zatrzymali kolejne dwie osoby – dwóch 16-letnich mieszkańców Kielc, którzy również mieli brać udział w zdarzeniu.

Najstarsi z zatrzymanych, 20-latek oraz 17-latka, usłyszeli zarzut pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei o losie dwóch 16-latków zdecyduje sąd rodzinny.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Poszukiwany z „ciężką nogą” i zakazanymi substancjami w bagażniku

Następny artykuł

Szykują się duże utrudnienia na Warszawskiej. Rusza wymiana nawierzchni

Warto zobaczyć
Total
0
Share