W poniedziałek do kieleckich stróżów prawa zgłosiła się 20-letnia mieszkanka miasta, która padła ofiarą oszustów internetowych i straciła zgromadzone na koncie pieniądze. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, aby nie klikać w podejrzane linki przesyłane w wiadomościach SMS oraz komunikatorach internetowych.
Jak wynika ze zgłoszenia, kobieta w miniony czwartek otrzymała na telefon wiadomość informującą o rzekomym przekroczeniu prędkości oraz wystawionym mandacie, który miał być zarejestrowany w aplikacji mObywatel. W treści wiadomości znajdował się link, który miał umożliwić sprawdzenie szczegółów sprawy oraz opłacenie należności.
20-latka kliknęła w przesłany odnośnik, po czym została przekierowana na stronę do złudzenia przypominającą witrynę jej banku. Po wpisaniu danych do logowania oszuści uzyskali dostęp do konta kobiety i dokonali kradzieży pieniędzy.
KPP