Fałszywa aplikacja i prawdziwa strata

W poniedziałek do kieleckich stróżów prawa zgłosiła się 20-letnia mieszkanka miasta, która padła ofiarą oszustów internetowych i straciła zgromadzone na koncie pieniądze. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, aby nie klikać w podejrzane linki przesyłane w wiadomościach SMS oraz komunikatorach internetowych.

Jak wynika ze zgłoszenia, kobieta w miniony czwartek otrzymała na telefon wiadomość informującą o rzekomym przekroczeniu prędkości oraz wystawionym mandacie, który miał być zarejestrowany w aplikacji mObywatel. W treści wiadomości znajdował się link, który miał umożliwić sprawdzenie szczegółów sprawy oraz opłacenie należności.

20-latka kliknęła w przesłany odnośnik, po czym została przekierowana na stronę do złudzenia przypominającą witrynę jej banku. Po wpisaniu danych do logowania oszuści uzyskali dostęp do konta kobiety i dokonali kradzieży pieniędzy.

KPP

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Groził dzieciom przedmiotem przypominającym broń. 26-latek zatrzymany w Bielinach

Następny artykuł

Czujny senior nie dał się oszukać

Warto zobaczyć
Total
0
Share