Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego w Kielcach

Dzięki czujności 34 – letniego mieszkańca naszego regionu kolejny nietrzeźwy użytkownik dróg trafił w ręce kieleckich policjantów. Rzecz działa się w minioną sobotę przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach, wtedy doszło do obywatelskiego ujęcia 31 – latka, który mając ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie siedział za kierownica auta.

W sobotę przed południem 34 – latek, który jechał swoim autem ulicą Zagnańską zwrócił uwagę na volkswagena. Jego zainteresowanie przykuł styl jazdy kierującego osobówką, który miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. 34 – latek podejrzewając, że osoba siedząca za kierownicą niemieckiego auta, może znajdować się pod wpływem alkoholu powiadomił o zaistniałej sytuacji dyżurnego kieleckiej komendy, a sam wykorzystał moment zatrzymania volkswagena, aby wyciągnąć kluczyki z jego stacyjki.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci z kieleckiej drogówki okazało się, że przeczucie 34 –latka nie zwiodło, bowiem badanie stanu trzeźwości 31 – letniego kierującego niemieckim autem wykazało ponad 2, 5 promila alkoholu w jego organizmie. Finalnie mężczyzna stracił swoje uprawnienia, a jego niechlubne wyczyny za kierownicą oceni sąd. Za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. MPK
Źródło: KMP w Kielcach

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Tragiczne pobicie na osiedlu KSM. Podejrzany trafił za kraty

Następny artykuł

Miasto zainauguruje obchody Międzynarodowego Roku Wolontariatu w Polsce

Warto zobaczyć
Total
0
Share