Pijany i pod wpływem narkotyków woził dziecko

We wtorek na jednej z ulic w centrum Kielc policjanci z Komisariatu IV zatrzymali do kontroli kierowcę osobowej skody. Już na pierwszy rzut oka jego zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia – 37-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Tester narkotykowy dodatkowo wskazał obecność amfetaminy.

Jakby tego było mało, mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany za wcześniejsze przewinienia drogowe. Aby potwierdzić wynik narkotestu, od kierowcy pobrano krew do dalszych badań.

Najbardziej bulwersujący okazał się fakt, że w samochodzie znajdowało się kilkuletnie dziecko – córka kierowcy. Dziewczynka została przekazana pod opiekę babci, którą wezwano na miejsce.

Teraz o losie 37-latka zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia, a za złamanie sądowego zakazu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Kradzież w centrum Kielc. Z mieszkania zniknęły pieniądze

Następny artykuł

„Otwórz firmę na internet" - nowa ogólnopolska kampania wizerunkowa Grupy WeNet

Warto zobaczyć
Więcej

Recydywa z plantacją konopi

Policjanci pionu kryminalnego świętokrzyskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 40-latka. Mężczyzna podejrzany jest o uprawę konopi innych niż…
Total
0
Share