Wypadek w gminie Górno. Pięć osób trafiło do szpitala

Do groźnego wypadku doszło we wtorkowe popołudnie w miejscowości Górno-Zawada, w powiecie kieleckim. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych poszkodowanych zostało pięć osób, w tym dzieci. Jedna z osób została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 18:00 na ulicy Wspólnej. Według ustaleń służb, kierujący citroenem 33-letni mężczyzna podjął próbę wyprzedzenia jadącego przed nim opla. W tym samym momencie, kierowca opla – 61-letni mężczyzna – rozpoczął skręt w lewo. Doszło do zderzenia.

W wyniku wypadku ranni zostali kierowca opla oraz cztery pasażerki – dwie dorosłe kobiety w wieku 34 i 57 lat oraz dwie dziewczynki w wieku 9 i 13 lat. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala. Najpoważniej poszkodowana osoba wymagała transportu drogą lotniczą.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Ratownicy zabezpieczyli teren zdarzenia i użyli sprzętu hydraulicznego, by umożliwić ewakuację jednej z osób zakleszczonych w pojeździe.

Policja prowadzi postępowanie w celu ustalenia dokładnych okoliczności i przyczyn wypadku.

Zdjęcie: FB/Kolizyjne Świętokrzyskie/ Robert Stańczyk

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Utrudnienia na ul. Ciekockiej w związku z inwestycją miejską

Następny artykuł

Zderzenie busa z ciężarówkami w Łagowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Warto zobaczyć
Total
0
Share