Łagów: 50-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich

23 maja 2026 r. odbyły się uroczystości z okazji 50-lecia nadania Szkoły Podstawowej w Łagowie imienia Batalionów Chłopskich. Obchody nawiązywały do wydarzeń z 23 maja 1976 r., kiedy po raz pierwszy wykonano szkolny hymn.

Świętowanie rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym oraz poświęcenie nowego sztandaru szkoły, który został przekazany uczniom jako symbol tradycji i wspólnoty. Następnie uczestnicy przemaszerowali na plac apelowy, gdzie odbyło się uroczyste podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu państwowego.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym m.in. senator Krzysztof Słoń, poseł Lucjan Pietrzczyk oraz wicewojewoda Michał Skotnicki. Całość uzupełniły wystawy, spotkania z absolwentami oraz akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, w ramach której zgłosiły się 21 osoby.

Źródło: lagowgmina.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Tysiące osób na finale Geofestiwalu 2026 w Ogrodzie Botanicznym

Następny artykuł

Industria Kielce mistrzem Polski! Hala Legionów utonęła w radości, Orlen Wisła Płock bez szans w finale [zdjęcia]

Warto zobaczyć
Total
0
Share