Do kolejnej zuchwałej kradzieży paliwa doszło na terenie powiatu kieleckiego. W poniedziałek, 25 maja, w godzinach popołudniowych zgłoszono kradzież z włamaniem w gminie Masłów. Służby zostały powiadomione o zdarzeniu o godzinie 17:00.
Jak wynika z policyjnych ustaleń, nieznany sprawca wziął na celownik zaparkowany pojazd marki Volvo. Po uprzednim włamaniu się do zbiornika paliwa, złodziej ukradł aż 300 litrów oleju napędowego.
Zgłaszający oszacował straty wywołane przestępczym działaniem na kwotę blisko 3000 złotych. Sprawą zajmują się kieleccy policjanci, którzy pracują nad ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem sprawcy włamania.