W poniedziałek odbędzie się test syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 22 grudnia, w godzinach 16.55–18.00, na terenie miasta Kielce przeprowadzony zostanie trening systemu powiadamiania, ostrzegania i alarmowania ludności z wykorzystaniem syren alarmowych. Działania realizowane są na podstawie Zarządzenia nr 136/2025 Wojewody Świętokrzyskiego i mają na celu sprawdzenie sprawności oraz skuteczności funkcjonowania miejskich systemów alarmowych.

W ramach treningu planowana jest emisja sygnałów testowych oraz dźwiękowych, które nie oznaczają zagrożenia i nie wymagają podejmowania żadnych działań przez mieszkańców. Test ma charakter wyłącznie szkoleniowy i organizacyjny, a jego celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz gotowości służb i systemów reagowania kryzysowego na terenie Kielc.

źródło: UM Kielce

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Sejmik przeciw prowadzeniu Teatru Żeromskiego przez resort kultury

Następny artykuł

Prezydentka Kielc ostrzega przed skutkami braku budżetu - opozycja chce zwiększenia wydatków na infrastrukturę

Warto zobaczyć
Total
0
Share