Ruszył kluczowy etap prac na Al. Górników Staszicowskich. Będą utrudnienia

Kierowcy poruszający się po kieleckich Białogonach muszą uzbroić się w cierpliwość. W środę, 13 maja, drogowcy z firmy TRAKT rozpoczęli układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu na modernizowanym odcinku Alei Górników Staszicowskich.

Co to oznacza dla pasażerów i kierowców?

Prace podzielono na etapy, aby zminimalizować chaos, jednak utrudnienia są nieuniknione:

  • Harmonogram: Roboty potrwają od 3 do 6 dni (finalny termin zależy od pogody).
  • Kolejność: Najpierw nowa nawierzchnia pojawi się po stronie wschodniej, a w kolejnych dniach wykonawca przeniesie się na stronę zachodnią.
  • Blokady: Należy liczyć się z chwilowymi wstrzymaniami ruchu oraz czasowym zamykaniem poszczególnych fragmentów alei ze względu na pracujący ciężki sprzęt.

Inwestycja warta czekania

Remont Al. Górników Staszicowskich to element szerszego planu modernizacji peryferyjnych dróg Kielc. Projekt nie ogranicza się tylko do nowego asfaltu. Zakres prac obejmuje:

  • całkowitą wymianę konstrukcji jezdni i chodników,
  • przebudowę skrzyżowań oraz budowę nowoczesnych zatok autobusowych,
  • nowe oświetlenie, kanalizację deszczową oraz czytelne oznakowanie.

Mimo że obecny etap prac wygląda na finisz, oficjalny termin zakończenia całego zadania przewidziany jest na koniec października 2026 roku. Apelujemy o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu w rejonie prowadzonych robót. Nie ryzykujmy zdrowia drogowców i własnego bezpieczeństwa.

fot. UM Kielce

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Rusza Kielecki Budżet Obywatelski: Znamy listę pomysłów mieszkańców

Następny artykuł

Maraton filmowy w WDK w ramach akcji „Funduszowy Maj”

Warto zobaczyć
Total
0
Share