Nowa tężnia solankowa powstanie na osiedlu KSM

Wkrótce na osiedlu KSM pojawi się kolejna tężnia solankowa. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, a obecnie trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę. Oferty można składać do 24 marca.

Tężnia powstanie w parku osiedlowym, tuż obok skweru im. Mikołaja Kopernika. To popularne miejsce spotkań mieszkańców, które dzięki nowej inwestycji zyska dodatkową funkcję – przestrzeni do relaksu i integracji. W uzasadnieniu projektu zgłoszonego do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego podkreślano, że tężnia nie tylko poprawia jakość powietrza i wpływa korzystnie na zdrowie, ale także tworzy przyjazne miejsce odpoczynku i wyciszenia. Pomysł poparło ponad 1100 mieszkańców.

Zwycięska firma będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu oraz montaż tężni o średnicy 2–2,5 m i wysokości 3–3,5 m. Konstrukcja będzie wykonana z drewna i zwieńczona dachem krytym gontem bitumicznym.

To kolejna tego typu inwestycja w Kielcach. Obecnie w mieście działa już pięć tężni solankowych, które również powstały dzięki Budżetowi Obywatelskiemu – na Barwinku, w Parku Dygasińskiego, na Ślichowicach oraz w parku Baranowskim.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Piracka jazda po Kielcach zakończona dotkliwą karą dla 22-latki

Następny artykuł

Potrącenie na torach w Kielcach. Pieszy cudem uniknął tragedii [audio]

Warto zobaczyć
Total
0
Share