Mieszkańcy Kielc mogą już korzystać z darmowych inhalacji solankowych. Od godziny 9:00 do 20:00 czynne są minitężnie, które powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego. To świetna okazja, by zadbać o zdrowie, zredukować stres czy złagodzić objawy alergii i astmy.
Gdzie znajdziemy tężnie?
- Osiedle Barwinek
- Park Dygasińskiego (rejon ul. Kasprowicza)
- Ślichowice (ul. Kazimierza Wielkiego)
- Park Baranowski (ul. Okrężna / ul. Szczepaniaka)
- Przy fontannie Zodiak (najnowszy obiekt, uruchomiony w zeszłym roku)
Większością tężni opiekuje się Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, natomiast obiektem przy fontannie Zodiak zarządza Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jeśli szukacie chwili relaksu i czystego powietrza w mieście – warto się wybrać.
fot. UM Kielce