Świętokrzyski Bieg Europejski w Kielcach. Około 200 zawodników na starcie w ramach Funduszowego Maja [zdjęcia]

iega końca Funduszowy Maj 2026 w Świętokrzyskiem, a w jego ramach w Kielcach odbył się Świętokrzyski Bieg Europejski! Dystans 5 km pokonało dzisiaj około 200 zawodników, których powitała i życzyła udanego startu marszałek Renata Janik.

– Świętokrzyski Bieg Europejski to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do pokazania siły charakteru, wytrwałości i pozytywnej energii – powiedziała marszałek Renata Janik. – Każdy z Was już dziś jest zwycięzcą, bo wymaga odwagi i determinacji, by stanąć na starcie i podjąć wyzwanie. Życzę wszystkim uczestnikom satysfakcji z biegu, osiągnięcia własnych celów oraz wielu niezapomnianych emocji. Niech dzisiejsze wydarzenie będzie świętem sportu, wzajemnego wsparcia i dobrej zabawy.

Trasa, rozpoczynająca i kończąca się przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach, wiodła aleją Legionów na Stadion Leśny. Nie brało kibiców, uczestników, uśmiechu i wspaniałej zabawy!

Każdy biegacz otrzymał medal z rąk marszałek Renaty Janik, dla uczestników aktywnego wypoczynku przygotowano także strefę zdrowia, w której dostępne były darmowe badania, tj. pomiar składu masy ciała, badania oksymetrem, porady fizjoterapeutyczne i inne.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

„Dzieci w rodzinie – siła w narodzie”. Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Kielc [zdjęcia]

Następny artykuł

Miał ponad 2 promile, opiekował się dzieckiem

Warto zobaczyć
Total
0
Share