Sytuacja pogodowa w regionie

Noc z wtorku na środę w regionie świętokrzyskim przebiegła spokojnie. Po intensywnych opadach deszczu straż pożarna otrzymała 22 zgłoszenia, a interwencje dotyczyły głównie usuwania połamanych konarów drzew oraz prewencyjnego zabezpieczania budynków.

Wszystkie służby oraz wojsko są przygotowane do reagowania w przypadku ewentualnych zagrożeń. Podjęto niezbędne działania zapobiegawcze. Młodzież przebywająca na obozach harcerskich w regionie została ewakuowana do bezpiecznych miejsc.

Poziom wód w rzekach utrzymuje się w normie, stan ostrzegawczy został przekroczony tylko na Bobrzy. W województwie nadal utrzymuje się drugi i trzeci stopień zagrożenia deszczem i burzami.

Wojewoda Józef Bryk wziął udział w porannej wideokonferencji z premierem Donaldem Tuskiem, wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Tomaszem Siemoniakiem, podczas której przedstawiono aktualną sytuację hydro-meteorologiczną w kraju.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, że sytuacja jest ciągle monitorowana i służby są przygotowane do udzielania ewentualnej pomocy mieszkańcom zagrożonych regionów.

Źródło: kielce.uw.gov.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

„Spec” od kabli w rękach policjantów z kieleckiego śródmieścia

Następny artykuł

„Ciężka noga” nietrzeźwego kierującego

Warto zobaczyć
Total
0
Share