Wypadek ciężarówki na trasie S7 w Wiśniówce. Wystrzeliła opona, pojazd zjechał do rowu

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w środę, 27 maja, przed godziną 12:00 na trasie ekspresowej S7. W miejscowości Wiśniówka (gmina Masłów), w okolicach Węzła Kielce Północ, samochód ciężarowy wypadł z jezdni i zjechał do rowu.

Ciągnik siodłowy marki Renault przewoził kruszywo. Jak poinformowała podkomisarz Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy kieleckiej policji, wstępne ustalenia wskazują, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia był wystrzał opony w pojeździe. Za kierownicą ciężarówki siedział 35-letni mężczyzna. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Kierowca zdołał samodzielnie opuścić kabinę i nie wymagał pomocy medycznej.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, w tym trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

– Strażacy zabezpieczyli i oznakowali teren działań, odłączyli zasilanie z akumulatora i usunęli powstałe na jezdni wycieki – relacjonowała młodszy aspirant Beata Gizowska z kieleckiej straży pożarnej.

Jednym z kluczowych zadań ratowników było również ograniczenie wycieku paliwa z uszkodzonego baku ciągnika siodłowego.

W związku z wypadkiem na trasie S7 w kierunku Warszawy występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany został jeden pas jezdni, a samochody poruszają się wyłącznie lewym pasem. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Kielcach. 45-latka trafiła do szpitala

Następny artykuł

Akcja służb w śródmieściu. Likwidacja nielegalnych salonów gier i zatrzymanie poszukiwanego

Warto zobaczyć
Total
0
Share